Čo je to nábytok

Nábytok patrí medzi hlavné funkčné vybavenie domácností , ale aj komerčných priestorov, ako sú napríklad obchody či kancelárie. Delí sa na niekoľko druhov podľa jeho funkcií - nábytok úložný (skriňový), sedací, ležanie, jedálenský.

Úložné priestory a skrine si ľudia kupujú najmä podľa veľkosti priestoru, kam ich umiestňujú, ďalej potom podľa množstva vecí, ktoré v nich potrebujú uskladniť a v neposlednom rade podľa designu. Nábytok má zásadný vplyv na dizajn celého bytu, preto býva vyberaný veľmi starostlivo.

Medzi sedací nábytok patrí sedačky do obývacej izby, interiérové aj záhradné stoličky , lavice a pod. Ležanie nábytok sú postele , váľandy, ležadlá . Všetko tiež môžete kúpiť v interiérové ​​aj exteriérové ​​variante. Jedálenský nábytok potom zahŕňa predovšetkým stoly a jedálenské sety, a to opäť do interiéru aj exteriéru ; jedálenské sety na záhradu alebo pod pergolu môžete kúpiť v mnohých prevedeniach materiálových i dizajnových.

Najčastejším materiálom na výrobu nábytku je po stáročia drevo . K nemu sa pridávajú ďalšie materiály, ako kov na otvárací madlá, textil na čalúnenie, sklo na výplne. Existuje však aj nábytok kovový , plastový alebo ratanový . Záhradný nábytok je samostatnou kapitolou v tejto oblasti, pretože pre vonkajšie užívanie je potrebné použiť odolnejšie materiály s kvalitnou povrchovou úpravou.