Bazény do krajiny

Záhradné bazény možno rozdeliť na bazény do zeme, polozapustené a nadzemné bazény. Každý bazén má svoje pre a proti. Bazén vyberajte tak, aby vyhovoval vašim požiadavkám. 
 
Bazény do krajiny môžete využiť pre vonkajšie použitie, ale aj do zimných záhrad ako interiérové ​​bazény.  Ponúka veľkú vizuálnu atraktivitu, zvýši architektonickú hodnotu nehnuteľnosti a dobre ich zladíte so vzhľadom záhrady. Bazén do zeme ľahko Zastrešíme, vďaka tomu zostane voda v bazéne dlhšie čistá, nehrozí pád detí či zvierat do vody a predĺžite si kúpaciu sezónu o ďalšie mesiace. Bazén môže mať vstavaný protiprúd, čo uvítajú predovšetkým plavci. 
 
Nevýhodou zapusteného bazéna je jeho nemobilnost. Akonáhle ho raz umiestnite do krajiny, už s nim nie je možné hýbať. Preto starostlivo zvážte vhodné miesto pre umiestnenie bazéna. Počítajte s vyššou obstarávacou cenou. 

Aký materiál? 

 
V závislosti od použitého materiálu sa bazény do zeme delí na:
  • betónové, fóliové, laminátové, nerezové, keramické
 
Aby vám bazén robil skutočnú radosť, vyberte si vhodný tvar, materiál a veľkosť. Podľa toho, ako materiál zvolíte, závisí potom životnosť bazénu. 
 
Fóliové a plastové bazény do zeme - vydrží vám zhruba 10 rokov. Ak chcete bazén s neobmedzenou životnosťou, potom je vhodný nerezový. Nevýhodou je príliš vysoká obstarávacia cena. Keramický bazén je laminátový bazén s vrstvou keramiky v štruktúre. Laminátové a sklolaminátové bazény patrí medzi najobľúbenejšie, ponúka dobrý pomer kvality a ceny. Nie sú nákladné na zabudovanie do zeme. 
 
 

Aký tvar bazéna?

Mnoho bazénov ponúka veľmi lákavý tvar, ale po pár týždňoch môžete zistiť, že vám tento typ bazéna nemusí vôbec vyhovovať. Myslite teda nielen na vzhľad, ale aj funkčnosť bazénu. 
 
Okrúhly bazén do zeme - nie je vhodný na plávanie, ťažko sa zastrešuje
Oválny bazén - ponúka možnosť plávania, má príjemný vzhľad, zastrešiť musíte aj nevyužívané roh
Hranatý bazén - je vhodný pre plávanie aj hrátky celej rodiny. Maximálne využijete daný priestor a ľahko ho Zastrešíme