Bazény s konštrukciou

Plánujete si tento rok zaobstarať na záhradu bazén, ale ešte netušíte aký? Pokiaľ chcete stihnúť tohtoročnú kúpaciu sezónu, je najvyšší čas si nejaký zaobstarať. 
 
Ponuka na trhu je veľmi pestrá a pred nákupom by mal teda každý zvážiť, na čo bude bazén používať, kto ho bude najčastejšie používať, aký veľký bazén chce a koľko chce do neho investovať. Bazény s konštrukciou si kupujeme na niekoľko rokov. Zvážte teda priestorové aj dizajnové možnosti, funkčnosť bazénu a početnosť jeho využívanie. 
 

Jednoduché nadzemné bazény

V týchto bazénoch si vyskúšate, aké to je mať bazén pri dome. Rovnako ako pre bazény s konštrukciou, aj tu platí požiadavka na úplne rovný podklad bez nečistôt. Bazén stačí len vybaliť, nafúknuť vrchnú časť a napúšťaním vody sa steny bazéna postaví a vytvarujú. Tieto bazény s pevnou stenou majú malú hĺbku a sú vhodné pre rodiny s deťmi. 
 

Nadzemné bazény s pevnou konštrukciou

Tieto bazény s konštrukciou majú kruhový tvar, pevnú montovanú konštrukciu a vnútornú fóliu. Stavia sa aj na úplne rovný podklad. Pre bazén je potrebné pripraviť kruhový podklad. Stačí odkopať trsy, zrovnať terén a kruh vysypať jemným nezrnitým pieskom na ktorý položíte geotextíliu. Až na to postavíte bazén. 
 
Ak si chcete zaobstarať bazény s pevnou konštrukciou, potom sa vyhnite nákupu v supermarkete a radšej zvoľte nákup u špecializovaného predajcu. Vyškolení profesionáli vám poradí s výberom bazéna a ponúknu tiež profesionálne montáž. Pracovníci vám takisto namontujú všetku techniku ​​ako je piesková filtrácia, vysávač nečistôt, solárny ohrev, tepelné čerpadlo a ďalšie. 
 
Tieto bazény patrí medzi najlacnejšie typy a nemajú príliš dlhú životnosť. Aj tak vám môžu vydržať niekoľko sezón, ak s nimi zaobchádzate zodpovedne.