Bazény s pevnou stenou

 
Zaobstarať si bazén nie je dnes nemožné. Vzhľadom k širokej ponuke tvarov, typov a materiálov ani jednoduché. Medzi obľúbené patria bazény s pevnou stenou, ktoré možno použiť ako "testovacie bazén", kedy si rodina vyskúša, či ju vyhovuje mať bazén na záhrade alebo nie. 
 
Bazény s pevnou stenou nie sú nijako finančne nákladné a tiež nie sú náročné na inštaláciu a následnú obsluhu. Ak chcete mať čistú vodu, je vhodné zaobstarať si bazénovú filtráciu a príslušnú bazénovú chémiu, ktorá udrží vodu bez nečistôt a baktérií. 
 
Bazén s pevnou stenou nie je príliš hlboký, preto si v ňom nezaplávate, využijete ho pre osvieženie v horúcich letných dňoch. Existujú aj varianty pre najmenšie deti, ktoré im slúžia ako bazénik. Vybrať si môžete rôzne tvary. 
 
Pre umiestnenie bazéna s pevnou stenou je potreba mať vyrovnaný podklad. Možno ho umiestniť na geotextíliu alebo len na dlaždice. Podklad nesmie byť z kamienkov či štrku, aby nedošlo k pretrhnutiu bazénu. S vhodným zazimovaním môžete mať nadzemný bazén vonku po celý rok. Je potrebné ho správne zazimovať - ​​vyčistiť príslušenstvo, odpojiť filtráciu, zaistiť ho pred mrazom. 
 

 
Podľa veľkosti priestoru pre bazén na záhrade môžete vybrať aj vhodnú veľkosť bazéna. Správnu hĺbku bazéna s pevnou stenou voľte s ohľadom na deti. Koniec koncov práve deti sú najčastejšími návštevníkmi bazéna. 
Bazény s pevnou stenou sú vyrobené z tvrdeného PVC, majú pevné vinylové dno, montáž je veľmi jednoduchá. Nafúknete horný lem a začnete napúšťať vodu, vďaka tomu sa bazén sám postaví a vytvaruje. Vďaka mäkkému povrchu nehrozí zranenie vašich blízkych. 
 
Bazén môžete po zime vypustiť, vysušiť a uskladniť. So správnou starostlivosťou vám vydrží niekoľko rokov.