zapustené bazény

Premýšľate nad tým, či je pre vašu záhradu lepšiu zapustený, polozapustený či nadzemný bazén? Zapustené bazény vydrží po mnoho rokov a lepšie si ich užijete, než malé nadzemné bazény, v ktorých sa bohužiaľ nedá plávať. V zapustených bazénoch si užijete veľa príjemných chvíľ s celou rodinou. 
 

Bazény do krajiny slúži dlhé roky

Podľa spôsobu umiestnenia sa bazény delia na nadzemné, čiastočne zapustené a zapustené bazény. Ak to vaša záhrada aj finančná situácia dovoľuje, potom rozhodne zvoľte bazén zapustený do zeme.

Dôvodov je hneď niekoľko:

  • sú menej vystavené vplyvom počasia
  • majú dlhšiu životnosť
  • užijete si lepšiu kúpanie
  • získate lepší prístup do vody
     
V zapustených bazénoch môžete skákať šípky, opaľovať sa, relaxovať pri bazéne, organizovať záhradné slávnosti.  Z hľadiska materiálu sú najlepšie zapustené materiály z laminátu. Vybrať si vhodný materiál je kľúčové pre dlhú životnosť bazéna.

Laminátové zapustené bazény ponúka skvelý pomer nákupný ceny a kvality. 
 
Zapustené bazény ponúknu príjemný dizajn, ak si zaobstaráte bazén do zeme, bude sa páčiť každej vašej návšteve. Bazén môžete zastrešiť, čím predĺžite jeho čistotu a životnosť. Súčasťou bazéna by mala byť piesková filtrácia, schodíky či rebrík, solárny ohrev, čerpadlo a ďalšie príslušenstvo. Jedine tak si užijete pri zapusteného bazéna maximálny komfort. 
Na životnosti bazéna záleží tiež starostlivosť o neho a správna realizácia. Ideálne je nechať všetko na odborníkoch.

Bazény do krajiny vám poskytnú skvelý úžitok. Môžete si do nich pridať protiprúd alebo slanú vodu, možností je veľa. Tvar a veľkosť prispôsobte členom rodiny. Ľadvinový tvar uspokojí náročných užívateľov všetkých vekových kategórií.